Python yazdığım kodu nasıl .exe uzantısına getirebilirim?

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Python ile bir proje yaptım ve .exe 'ye çevirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? PyCharm kullanıyorum.  @alattin

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Pyhton ile exe dosyası oluşturmak için şunlar gibi araçlardan yararlanabilirsin:

Öncesinde lazım olabilir diye burada bulunsun: Python nasıl kurulur? Kurulum sırasında PiP de yüklenmiş olmalı. Sonra şu komutu çalıştır.

Şu komutla pyinstaller yükleyebilirsin:

pip install pyinstaller

Tabi öncesinde pip yüklemen gerekebilir (eğer yüklemediysen).

Daha sonra şu şekilde .exe yaratabilirsin. Tabi öncesinde script'in doğru çalıştığından emin olmalısın:

pyinstaller --onefile <script_dosyan>.py

Buradaki işlemler Windows üzerinde Pyhton kullanımıma dairdir.

toprak34 5 yıl önce

@alattin Abi emsisoft dosyayı virüs olarak algılıyor?

alattin 5 yıl önce

@toprak34 Ayrıcalık tanıyabilirsin ya da emsisoft'u geçici olarak kapatabilirsin. Yanlış bildirim yapmış.