Radyo neden kulaklıksız çalışmaz?

sevgikilinc (22) 5 yıl önce sordu

Telefonumda radyo programı var ama kulaklık olmadan çalışmıyor bunun sebebi nedir?

Radyo kulaklık olmadan neden çalışmaz?

Radyo özelliği olan telefonlar neden kulaklıksız çalışmıyor?

Toplam 1 cevap

murat (12517) 5 yıl önce cevapladı

Radyo gibi cihazlar çalışmak, frekansları yakalayabilmek için tel antene ihtiyaç duyarlar. Kulaklık sokete takıldığında içindeki bakır teller anten görevi görürler.

Bazı telefonlarda kulaklığı takmasan da çalışacak radyolar var ama frekans bulamadıklarından sadece haşırtı gelecektir.

hakan 5 yıl önce

@farurhenho neden cevabını sildin? Bir soruda benzer cevaplar olabilir bu sorun değil.

omercik 5 yıl önce

bu seferlik böyle olsun @hakan hocam :)