Ram bellek yuvası

hasan566 (5) 7 yıl önce sordu

Arkadaşlar Ben 4gb laptopu  8gb yapıcam. şu programdan http://i.hizliresim.com/jX413j.png   gördügümde bos bellek yuvası 1 yazıyo bu  ne demek oluyor bi ram dahamı takabiliyom yani üstünemi ekleniyor ?

Toplam 2 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Evet resme bakıldığında notebook üzerinde 2 tane ram slotu olduğu, bunlardan birisinin kullanıldığı ve Ram miktarının 4 GB olduğu görülüyor.Bu durumda aynı tipten 4 GB ram daha alarak, notebook'unuzu 8 GB ram miktarına yükseltebilirsiniz.

Ayrıca alacağınız 4 GB ram DDR3 formatında olsun ve Hızı 1600 MHZ değerinde olsun.

hasan566 (5) 7 yıl önce cevapladı

Teşekkür ederim