Ram değiştirdikten sonra bilgisayar açılmıyor

chopin1016 (1) 8 yıl önce sordu

İyi gunler. Windows 7 x64 bit bilgisayarım var. İşlemci Intel core i3 m380. 2 + 1 toplam 3 GB olan RAM'imi bugün değiştirip yerine 4 + 4 GB RAM taktım. Ancak bilgisayar Windows başlatılıyor kısmında donuyor. Maksimum 8 GB RAM kaldırabildiği için Kingston DDR3 4GB RAM'ler aldım ancak şu an açılmıyor. Bende onları çıkarıp eskilerini taktım ancak şu an bilgisayar tamamwn açılmıyor. Ne yapmam lazım?

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Eğer yeni Ram'ler ile donma yaşanıyorsa, Ram'lerda sorun olabilir.

Bilgisayar açılırken veya BIOS'da Ram miktarı doğru görünüyor mu? kontrol etmelisiniz.

Bilgisayar tekli RAM ile çalışıyorsa her birini ayrı ayrı takın ve deneyin. Belki ram modüllerinden birinde sorun vardır.

Ayrıca Ram'ler slotlara iyi oturuyor mu kontrol edin.