Rami 4+4 gb'dan 8+4 çevirmenin avantajı nedir?

sibermedia (23) 2 yıl önce sordu

Eski bir laptopum var bu laptopta genellikle Photoshop kullanan birisiyim. After Effects'e de yeni başladım. 1 dk'lık kısa animasyonlar yapmak istiyorum. Bu laptopun üzerinde 4+4 gblık bir ram var. Bunları satıp sırasıyla 16 gb yapmak istiyorum. Şimdilik 8'i alsam 4gb'lık ram ile beraber stabil çalışır mı? (4+8) Hangi kriterler önemli? (Mhz, volt vb.)

Toplam 1 cevap

ilkaybaki16 (572) 2 yıl önce cevapladı

Merhaba,

4 GB'a ek 8 GB alırsan 12 GB olur, 16 GB yapman için 8 ve 2 GB ram alman lazım. (8x2)

Ek ram taktığnızda sistem otomatik algılar.

Tüm slotları doldurayım gibi düşüncelere girmeyin, tek 16GB alın yeterlidir, tüm slotları doldurursanız sistemde sıkıntılar meydana gelebilir.

sibermedia 2 yıl önce

2 slotum var. 4+4 ile dolu almak istediğim 8 gblık rami 4 ün birini çıkartıp 8+4 yapmak istiyorum ama voltajı farklı Mhz değerleri uyuşuyor alınır mı? Yani düzgün çalışır mı?

ilkaybaki16 2 yıl önce

Voltajları aynı olursa daha iyi çalışır. @sibermedia