ransomware .rote uzantısının bir çözümü var mı?

kaptan4364 (1) 1 yıl önce sordu

bilgisayarıma .rote uzantılı bir fidye virüsü bulaştı ve tüm resimler falan ne varsa gitti bende içinde ailevi resimlerin olduğu dosyayı alıp yedek harddiske  komple bir format attım ve o resimler bana lazım bir çözüm yolu varmıdır

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

.rote uzantısı eski bir stop djvu türüne ait.  2019 yılında ortaya çıkmıştı. Şifreli dosyaları çözmek için bir yol bulunamadı.

Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

burada anlatılanları deneyebilirsin.