Raptoreum madenciliği nasıl yapılır? Raptoreum nasıl kazılır? Raptoreum nedir?

hydra (3802) 2 yıl önce sordu

Raptoreum madenciliği nasıl yapılır?

Raptoreum nasıl kazılır?

Raptoreum mining kazançlı mı?

Raptoreum nedir?

Raptoreum hangi borsalarda var?

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Raptoreum nedir?

En basitinden Raptoreum; Etherum, Ravencoin gibi block zinciri ağında bulunan kazılabilir bir coindir. Aslında kazmak fiili çok farklı bir şey burada. Biz aslında kazım yapmıyoruz sadece bizim donanımızı kullanarak bilgi işlem yaparak sonucunda bize coin ödülü veriliyor.

Raptoreum madenciliği nasıl yapılır?

Öncelikle Raptoreum bulunan bir borsada Raptoreum cüzdanı açmamız lazım. Raptoreum için TradeOgre borsasını kullanacağız, şu anlık borsalar kısıtlı.

TradOgre borsasına girip normal bir şekilde kayıt oluyoruz. Deposit (Coin) yapmak için bizden kimlik istenmiyor. Yani yaşınız küçük ise geleceğe yatırım yapmak için borsaya coin kazabilirsiniz. İleride (18 yaşını geçince) borsaya kimliğinizi onaylatarak coini çekebilir veya istediğinizi yapabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra balances kısmına geliyoruz.

Buradan Raptoreum'u bulup Deposit kısmına tıklıyoruz.

Burada Raptoreum cüzdanımız bulunmaktadır. Bu kenarda kalsın.

Şimdi sıra miner yazılımını indirmeye geldi. Miner olarak Raptoreum'un kendi sitesinde belirttiği CpuMiner adlı yazılımı indirmemiz gerekiyor. İndirirken güvenlik yazılımlarını kapatın, kullanırken de kapatın. Çünkü virüs olarak algılıyor.

Yukarıdaki linke tıklayın ve aşağıya inip aşağıdaki fotoğraftaki linke tıklayıp indirin.

Masaüstüne veya herhangi bir yere rar içindeki klasörü çıkartın.

Klasörün içindeki config.json adlı dosyayı not defteri ile açın.

User kısmındaki ilk yere cüzdan adresinizi aradaki noktadan sonraki yere de herhangi bir şey yazabilirsiniz. URL kısmı ise kazacağımız havuzun stratum adresi olacak, flockpool'a kazıyoruz. Kazancınızı görmek için;

https://flockpool.com/

Minimum payout 1 RTM. Yani 1 RTM olunca cüzdan adresinize gönderilecek.

Raptoreum mining kazançlı mı?

İşlemciye göre değişir. Elde edebileceğiniz her para değerlidir... Hele doların 12 TL olduğu şu günlerde paranın değeri bir hayli yüksek. Şu anlık intel işlemcilerde pek getiri sağlanmıyor. AMD işlemciler getiri sağlıyor, getiri sağladığı kadar da fiyatları uçmuş durumda. Kazancı aşağıdaki siteden hesaplayabilirsiniz.

Raptoreum hangi borsalarda var?

  • Graviex borsası
  • TradeOgre borsası
  • DexTrade borsası
  • qTrade borsası
  • SouthXchange borsası
  • Koinbazar borsası

Kazım işlemi sırasında herhangi bir sorun meydana gelmesi sonucunda uzmanim.net sorumlu değildir.