reCAPTCHA dili nasıl değiştirilir?

alattin (16999) 5 yıl önce sordu

İngilizce olan reCAPTCHA dili nasıl Türkçe yapılır?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

reCAPTCHA Dili nasıl Türkçe yapılır?

CAPTCHA, formları spam ve botlardan korumak için kullanılan en etkili çözümlerden biri. reCAPTCHA neredeyse bu anlamda standart hale gelmiş bir uygulama.

reCAPTCHA varsayılan olarak ingilizce geliyor çıkan mesajlar da dolayısı ile İngilizce olarak kullanıcıya yansıyor.

reCAPTCHA dilini İngilizce'den Türkçe'ye çevirmek için  şu parametre kullanılmalıdır:

hl=tr

Sitenizdeki reCaptcha linkini şu şekilde düzeltirseniz sorun düzelecektir:

<script src='https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=tr'></script>

reCaptcha Javascript kütüphanesi hl=tr parametresi ile yüklendiğinde artık reCaptcha dili Türkçe olacaktır.