reCaptcha form kontrol nasıl eklenir?

emircan1905 (1) 5 yıl önce sordu

Siteye giriş ve kayıt sırasında reCaptcha'yı çözmeden giriş yapmasınlar istiyorum. Fakat bir türlü reCaptcha'yı siteye ekleyemedim. <script> le başlayan google api.js kodunu ve reCaptcha'nın nerede çıkacağını ekledim fakat bir türlü form kontrolü ekleyemedim.

ozgurlol 5 yıl önce

@alattin

alattin 5 yıl önce

sunucu tarafında ne kullanıyorsun?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Sadece JS ve HTML bölüme ilave ettiğin kodlar yeterli değil. Backend yani sunucu tarafındaki kodunda da gerekli kontrolleri yapmalısın: https://developers.google.com/recaptcha/docs/verify

emircan1905 5 yıl önce

@alattin Daha detaylı anlatabilir misiniz? Linkte birşey anlamadım da. Bu js ve html den başka hangi kodları eklemem gerekiyor?

alattin 5 yıl önce

Senin bir de sunucu tarafında doğrulama yapman gerekir. Sitende asp.net, php gibi bir dil kullanıyor musun? @emircan1905