resimdeki şapkalı e harfini nasıl yapabilirim

gorele28 (387) 3 yıl önce sordu

merhaba yaya tourenin şapkalı e harfini klavyede nasıl yapabilirim ama büyük e şeklinde resimli olarak anlatırsanız sevinirim

Toplam 3 cevap

misty (556) 3 yıl önce cevapladı

resimdeki tırnaklı e için shift tuşuna basılı tutarken esc altındaki- 1 yanındaki - tab üstündeki " tuşuna basın

sonuç é

büyük E için; altgr tuşuna basılı tutarken Ş basın bırakın shift tuşuna basarak E'ye basın

 sonuç, É

ya da Ş yerine virgül ile yaparsanız sonuç;

È (tırnağın yönü değişir) (üsttekine vurgu imi, buna aksan imi deniyormuş yani bu şekilde aratıp kopyalayabilirsiniz de)

şapkalı e için; shift'e basılı tutup 3e basın bırakın e'ye basın

sonuç ê

büyük şapkalı E için; shift'e basılı tutup 3e basın bırakın shifte basılı tutup e'ye basın

sonuç Ê

gorele28 3 yıl önce

@misty teşekkürler cevabın için sayende oldu

krsn (233) 3 yıl önce cevapladı

linkten klavye özel karakterere ulaşabilirsiniz.

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Shift + 3 tuşuna bas ve e tuşuna bas sonuç;

êÊÊê