Root işlemi sonrasında dosya kaybı yaşar mıyım?

ahmetilhanuslu (1) 2 yıl önce sordu

Şifresini unuttuğum telefonumun şifresini kırmak için TWRP yöntemini kullanmak istiyorum fakat dosyalarımın kaybolacağından endişeliyim. Odin ile Samsung Galaxy J7 Prime telefonuma root attıktan sonra herhangi bir dosya kaybı yaşama ihtimalim var mıdır acaba?

Toplam 1 cevap

genius (190) 2 yıl önce cevapladı

Durum sandığınızdan çok daha karmaşık. Şöyle anlatıyım : Mesala Samsungun bir çok cihazında aktif olarak gelen force encryption özelliği var. Bu özellik sayesinde, diskdeki tüm veriler şifrelenerek korunur. Root yapan zaman, şifrelenmiş dosyaların keyini bilmediğimiz için açamıyoruz veya üzerine yazamıyoruz. Bu yüzden, root yapıldıkdan sonra ilk açılışda sizden factory reset yapmanızı istiyor. Kısacası, root yapan zaman çok dikkatli olun.