rss tarih ve karakter sorunu

hikmety (50) 10 yıl önce sordu

merhabalar,

rss kanalı oluşturduktan sonra gelen feedlerde tarihlerde sorunlar oluşuyor. ay ile gün karışması gibi. feed de ki site de bulunan yayın linki açıldığındaysa türkçe karakterlerde bozulmalar olmakta. mutlaka açıldığında tarayıcının karakter kodlamasını düzeltmek gerekiyor. bu sorunlar nasıl halledilebilir?

teşekkürler.

alattin 10 yıl önce

Rss oluşturmak için kullandığın bir araç mı var Hikmet? Ne ile oluşturuyorsun Rss'i?

Toplam 1 cevap

hikmety (50) 10 yıl önce cevapladı

evet cms de rss channel oluşturma bölümünden oluşturuyorum, ama zamanla ilgili bir bölüm bulamadım.