ruby capybara browser console logları nasıl görüntülenir?

ergin (2539) 5 yıl önce sordu

Capybara otomatik test koşum sırasında browser console loglarına nasıl erişebilirim?

Capture javascript errors in Cucumber+Capybara+Webdriver Console Logs?

Capture browser console logs with Capybara Ruby ?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 5 yıl önce cevapladı

Capybara Browser Console Logları görüntülemek için;

After do |scenario|
  logs = page.driver.browser.manage.logs.get(:browser).map {|line| [line.level, line.message]}
  logs.reject! { |line| ['WARNING', 'INFO'].include?(line.first) }
  logs.any? == true
  puts ("Current URL: " + current_url + "\n") + logs.join("\n")
end

kod bloğunu kullanabilirsiniz.

Her senaryo sonunda çalışarak koşan test sırasında oluşan loglar basılacaktır.

page.driver.browser.manage.logs.get(:browser)

Kodu ile özel bir case adımındaki loglara da erişebilirsiniz.

Dilerseniz logları bu kod ile alıp farklı filtreler veya formatlar verebilirsiniz.