Ruby Capybara ChromeDriver visit website Getting Net::ReadTimeout hatası nasıl çözülür?

ergin (2539) 6 yıl önce sordu

Ruby Capybara ile test otomasyonu çalıştırırken Getting Net::ReadTimeout hatası alıyorum.

Chrome browser açılıyor sayfası ziyaret işlemi yapmıyor. Getting Net::ReadTimeout hatası nasıl çözülür?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 6 yıl önce cevapladı

Getting Net::ReadTimeout hatasının çözümü için;

Capybara.register_driver :selenium do |app|
    Capybara::Selenium::Driver.new(app,
        :browser => :chrome,
        :switches => %w[--disable-extensions --disable-web-security --start-maximized])
end

kod bloğumuzda --disable-extensions özelliğini kaldırarak çözebilirsiniz.

Eğer --disable-extensions kaldırdıktan sonra Uzantı Yükleme Hatası ile ilgili popup çıkması durumunda, aşağıdaki kod bloğu ile otomatik test çalıştırırken otomatik extension çalıştırma özelliğini devre dışı bırakarak sorunu çözebilirsiniz.

Capybara::Selenium::Driver.new(app,
   browser: :chrome,
   desired_capabilities:  {
     'chromeOptions' => {
       'useAutomationExtension' => false,
       'forceDevToolsScreenshot' => true,
       'args' => ['--disable-web-security --start-maximized', '--disable-infobars']
     }
 )