ruby ChromeDriver disable developer mode extensions

ergin (2539) 7 yıl önce sordu

ChromeDriver kullanarak test otomasyonu yaparken test çalıştığını anda Chrome developer mode extensions pop-up açık gelmektedir. Her defasında açılan bu Chrome developer extensions pop-up nasıl kapatabileceğini sizlerle paylaşmak istedim.

ChromeDriver extensions nasıl disable edilir?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 7 yıl önce cevapladı

Bu sorunun çözümünü Ruby ile test otomasyonlarında kullanılan Capybara framework için paylaşıyorum. Projenizin env.rb dosyanıza ekleyerekk yapabilirsiniz.

Capybara.register_driver :selenium do |app|
    Capybara::Selenium::Driver.new(app, :browser => :chrome,
                                        :switches => %w[--disable-extensions])
end