Ruby nereden indirilir/öğrenilir? Ücretli mi?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Ruby nereden indirilir/öğrenilir? Ücretlimi? Ruby yeni başlayanlar için öneriliyordu da. Bende Ruby'e başlıyayım dedim.

Toplam 2 cevap

burkeey (16) 6 yıl önce cevapladı

Merhaba ruby en kolay ve en uygun başlangıç dilidir.

Ruby'yi bu siteden indirebilirsiniz:https://www.ruby-lang.org/tr/

Çoğu programlama dili gibi bu da ücretsizdir.

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Ruby güzel bir dildir. Fakat yeni başlayanlar için pek önermiyorum. Neden dersen Türkçe kaynak konusunda sıkıntı çekebilirsin. Türkiye'de pek yaygın kullanılan bir dil değil.

Fakat ingilizcem yeterli diyorsan başlayabilirsin.@burkeey gerekli linki vermiş.

toprak34 6 yıl önce

@alattin abi python'a ne diyorsun ona başlayayımmı?

alattin 6 yıl önce

@toprak34 her ikisi de olur. İkisine de bak hangisi hoşuna giderse ona devam et.

toprak34 6 yıl önce

@alattin tamam abii ona göre bakarım