Saatler geri alındı mı?

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

28 Ekim 2018 tarihinde saatler geri alındı mı? Yani biz kış saati uygulamasına geçtik mi?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Saatler geri alındı mı?

Avrupa ülkeleri 28 Ekim 2018 Pazar gününden itibaren kış saati uygulamasına geçiş yaptı, yani Avrupa ülkelerinde saatler 1 saat geri alındı. Türkiye'de ise yaz saati devam ediyor, yani biz saatleri 1 saat geri almayacağız Normal düzene devam ediyoruz.

Eğer otomatik tarih ve saat ayarını kapatmadıysanız telefonunuz yüksek ihtimalle otomatikmen 1 saat geri almıştır.

Telefonunuzun tarih ve saat bölümündeki ayarlar şu şekilde olmalı:

  • Otomatik saat dilimi: Kapalı
  • Saat dilimi: GMT +3 olan herhangi birisi

Ayrıca Türkiye'de saatin kaç olduğundan emin değilseniz, bu siteden öğrenebilirsiniz: http://www.saatkac.com/index.php?dCountry=Turkey