Sadece Chrome Açık Ram Kullanımı %85!

diagnoser (1) 6 yıl önce sordu

windows 10 64 bit işlerim sistemi bilgisayarın ram 8 gb

bu durum anormal değil mi?

yüzde %92 yi gördüğüde oldu

altta açık hiçbir program yok google açık hali

Toplam 3 cevap

toprak34 (2026) 6 yıl önce cevapladı

Chrome çok fazla RAM tüketiyor. Tavsiyem Firefox, Opera gibi tarayıcılar kullanmanız.

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

@toprak34 onlarda chrome gibi kullanılıyor nerdeyse

diagnoser 6 yıl önce

Chrome vs hiçbir şey açık olmadığı haldede böyle yüksek

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

@diagnoser Ozaman bilgisayarınızda sorun vardır servise götürünüz

toprak34 6 yıl önce

@oyuntubeyoutuber Hayır servisle alakalı değil. RAM'i fazla tüketen başka bir program var. Daha da aşağı kaydırıp ekran görüntüsü atabilirsen sorunu çözebiliriz.

diagnoser 6 yıl önce

yeni ssler attım bakabilir misiniz_

diagnoser 6 yıl önce

https://i.hizliresim.com/JO6YzJ.png https://i.hizliresim.com/8NQgWn.png https://i.hizliresim.com/9DE4rN.png

toprak34 6 yıl önce

@diagnoser KAç GB RAM'in var?

diagnoser 6 yıl önce

8 gb ram

toprak34 6 yıl önce

@diagnoser Hep böylemiydi? Yeni mi oluştu bu sorun yoksa hep varmıydı?

diagnoser 6 yıl önce

hayır hep böyle değildi yüzde 25 filan oluyordu boşta

toprak34 6 yıl önce

@diagnoser Sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsin.

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

@toprak34 dediğim gibi formatlık bile olabilir..

diagnoser (1) 6 yıl önce cevapladı

burda chrome vb hiçbir şey açık değil iken

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

Virüs bulasmıs olabilir malwarebytes vb ile tarayınız [vb başka programlar anlamında]

ahmet5847 (92) 6 yıl önce cevapladı

diagnose win 10 performans ayarlını araştır servise ne gerek var arkaplan da çalışacak uygulamaları kapatman gerek biraz araştırsaydın görürdün + olarak virüs taramasıda öneririm benim 4 gb ramim var o kadar kullanmıyor normal deil yani disk kullanımı normal onunda ayarı var onuda araştır stabil değerlere getirebilirsin :D aynı sorunları bende yaşadım