Sahte Facebook hesabı nasıl kapanır?

kullanici278268 (1) 3 yıl önce sordu

Sahte Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Facebook

Toplam 2 cevap

mlekesizzz (40) 3 yıl önce cevapladı
murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

@mlekesizzz hatalı link vermiş. O link normal hesap kapatmak için.

Facebook'ta sahte bir hesabı sen kapatamazsın ama bunu raporlayabilirsin. Facebook gerekli incelemeleri yapar ve hesap sahte bulunursa hesabı kendi kapatır.

Sahte Facebook hesabını raporlamak için;

  1. Sahte Hesabın profiline git.
  2. Daha sonra üç noktaya tıkla
  3. Find support or report profile seç.
  4. Report bölümünden Fake Account seç.
  5. Report Confirmation sayfasında "I believe that this goes against Facebook's Community Standards" işaretle.
  6. Report'a tıkla.

Raporlama işlemi bitti. Facebook artık bu hesabı incelemeye alacaktır.