Samsung Galaxy Tab 3 şifresini unuttum, tabletimi açamıyorum, ne yapmam gerekiyor?

kullanici878357 (1) 8 yıl önce sordu

Tablet şifremi unuttum yardım edermisiniz.Tabletimi açamıyorum, ne yapmam gerekiyor?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Şifreninizi unuttursanız malesef telefonunuzu sıfırlamanız(fabrika ayarları) gerekiyor.Bu şekilde sıfırlama işlemi sonucunda telefonunuz ilk günkü haline geri dönecek ve açılıştı parola istemeyecektir.Bu sıfırlama işlemi sonucunda kullandığnız uygulamalar,tabletinizdeki oyun ve programların tüm kayıt dosyaları vs.. tablet hafızanız silineceğinden bunları kaybedeceksiniz.Ancak tabletinizde sd kart varsa, sd kart bölümüne bir zarar gelmeyecektir.Sıfırlama işleminden sonra sd kart bölümü olduğu gibi kalacaktır.

Sıfırlama işlemini yapabilmek için telefonunun Recovery bölümünü kullanmanız gerekiyor.Recovery bölümüne telefonunuz başlarken bazı tuşlara aynı anda basarak ulaşabiliyorsunuz.Recovery bölümü sayesinde aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • Kurulu sistemin yedeğini almak ve geri yüklemek
  • Farklı ROM kurmak
  • Root dosyalarını kurmak
  • Önbelleği ya da kullanıcı dosyalarını sıfırlamak
  • Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek

Samsung Galaxy Tab 3 hard reset(sıfırlama) işlemi nasıl yapılır?

1. Tabletinizi kapatın.Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.

2. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basın.

3. Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basın

4. Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basın.

Bu işlemlerden sonra tabletiniz yeniden başlayacak ve tableti aldığınız ilk günkü haline geri dönecektir.Tekrar ülke,dil gibi ayarlarını yapmanızı isteyecektir.