Sanal Bellek Kullanmalı mıyım?

cengizakn (3) 2 yıl önce sordu

Bilgisayarımda 4 GB Ram takılı sanal bellek kullanmalı mıyım ve ayarları nasıl olmalı?

NOT : DİSK %100 SORUNU YAŞIYORUM SANAL BELLEK OTOMATİKDE

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Sanal bellek kullanmalısın bu ayar otomatikte kalmalı.

Günümüz şartlarında 4GB yetersiz bir bellek.  Sanal bellek şu şekilde çalışır:

İşletim sistemin, Windows, işlemler sırasında bellek kullanır. 4GB bellek yetersiz kaldığında diskte bir dosya oluşturur ve bu dosyayı sanal bir bellek olarak kullanır. Bu işlemin artıları ve eksileri vardır: artısı belleğin yetmeyeceği uygulamaları çalıştırabilir, eksizi HDD / SSD bellekten daha yavaş olduğu için bir miktar performans kaybı olur.

Sanal belleği sen otomatik ayarlarında bırak. Modern işletim sistemleri bunu senin için en iyi şekilde ayarlayacaktır.