Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot) hata

mutecessis (216) 6 yıl önce sordu

Bağlı olduğum wifi paylaşmak için sanal ağ kurmak istedim cmd ye netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=12345678 key=123456789 keyUsage=persistent  yazdım  ( bu linkte anlatılanları yaptım : https://forum.donanimhaber.com/sanal-kablosuz-ag-kurmak-virtual-wireless-network-wifi-hotspot--64767475)

cmd de şöyle bir çıktı veriyor nerede hata yapmışım?

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bilgisayarınızdaki interneti paylaşmak için CMD dışında birkaç yöntem daha vardır
1) Windows 10 işletim sisteminde "mobil etkin nokta" ayarı

Windows 10 kullanıcısıysanız Ayarlar > Ağ ve internet > Mobil etkin nokta bölümündeki "Şuradan internet bağlantımı paylaş" başlaığı altındaki ayarı kullanarak ister Ethernet ister Wi-Fi ile bilgisayarınıza gelen interneti paylaşmanız mümkün. Bilgisayarınıza özel bir ağ oluşur, ayrıca SSID (ağ adını) ve şifresini siz belirlersiniz.

2) Wi-Fi Host adlı program

İnternet bağlantınızı paylaşmanız için çeşitli programlar da mevcuttur. Bunlardan birtanesi Wi-Fi Host adlı program. Kullanımı çok kolay ve sade bir arayüze sahip. Tavsiye ederim.

mutecessis 6 yıl önce

Harici birkaç program denedim maryfi hata verdi connectify hotspot ile isteğime kavuştum fakat benim takıldığım nokta cmd 'den yaptığımda neden olmuyor biraz mütecessis imdirde :) @farurhenho

mutecessis 6 yıl önce

Mobil etkin noktadan wifi yayıp telefondan bağlanmaya calıştığımda "ip adresi alınamadı" diyor nedendir ? @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Bu ikinci sorunuzla alakalı "zaten Windows ne zaman düzgün çalıştı ki" demek geliyor içimden :)

omercik 6 yıl önce

CMD her zaman düzgün ve olması gerektiği gibi çalışmaz. Ayrıca sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmanız gerek bunu unutmamışsınızdır umarım ;)

mutecessis 6 yıl önce

Lİnkte win 10 da yönetici çalıştırmaya gerek olmadığını söylemesine rağmen yönetici çalıştırdım , translateden metni çevirdim ama pek anlayamadım sizin ingilizceniz kuvvetli ise ne dediğini anladınız mı @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Verilen uyarıya göre bazı komutları yanlış yazmışsınız. Siz yanlış yazınca komutların doğrusunu belirtmiş altta en azından ben öyle anladım. Yinede siz bu işi programlarla halledin :)

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

Yazdığınız komutlarda bir sorun olabilir.Aşağıdaki konuda daha önce bu tarz bir konu paylaşmıştım.

Windows üzerinden programsız hotspot yapmak nasıl yapılır?

mutecessis 6 yıl önce

İngilizceniz iyi ise çıktıda ne dediğini anlıyor musun @ismailsarp

mutecessis (216) 6 yıl önce cevapladı

@ismailsarp senin dediklerimi yaptığımda (seninkinde keyUsage=persistent yok idi)

"netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Uzmanim.net key=parola123" yazdığımda başarılı oldu

çıktısı "The hosted network mode has been set to allow.
The SSID of the hosted network has been successfully changed.
The user key passphrase of the hosted network has been successfully changed."

fakat

"netsh wlan start hostednetwork" yadığımda

"The hosted network couldn't be started.
Grup veya kaynak istenen işlemi gerçekleştirmek için doğru durumda değil." çıktısı verdi

ismailsarp 6 yıl önce

ikinci aldığınız hatada başlatılamadı tarzında bir hata alınmış.Bende sizin istediğiniz işlemi yapmak isterken bu hata ile çokça karşılaştım.Bu hata genelde ilk kez oluşturulduğunda olmazken, ikinci kez ağ oluşturulduğunda oluşabiliyor.Bu hatayı aygıt yöneticisinde Wireless kartını kaldırıp tekrar ekleyerek çözebiliyordum. @farurhenho arkadaşımızın dediği gibi 3.parti bir program kullanmak işinizi daha stabil hale getirebilir. Eğer 3.parti program varsa muhtemelen windows cmd komutu ekranından daha stabil çalışacak.

mutecessis 6 yıl önce

Amacım hotspot kurmak tan ziyade bu problemin sebebini öğrenmekti , ilginiz için teşekkürler @farurhenho @ismailsarp

omercik 6 yıl önce

Ben bazen sfc /scannow komutunu bile çalıştıramıyorum sebepsiz yere.. Böyle sebepsiz hatalara alıştım artık