Sanal makineye kurulan işletim sistemi nereye kaydoluyor?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

VirtualBox işletim sistemlerini nereye kuruyor? Kurduğumuz işletim sistemlerini nasıl kaldırabiliriz?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

VirtualBox, sanal işletim sistemlerini oluşturmuş olduğun sanal diskin içerisine yükler.

Sanal diskin yeride disk üzerinde kurulum sırasında senin gösterdiğin belirli yerde olur. Eğer kurulumda bir yer belirleme/gösterme tercihinde bulunmadıysan default olarak C:\Users\kullanıcı ismi\AppData\Local klasöründe oluyordu herhalde (Öyle hatırlıyordum ama çok oldu tam emin değilim, bakarsın. Gizli dosyaları görünürde yapmalısın).

Oluşturduğun virtual (sanal) diski silersin olur biter, ayrıca birşey yapmana gerek yok.