şarz olurken pil artmak yerine düşüyor bunun çözümü nedir?

yunus5362 (1) 1 yıl önce sordu

şimdi şarz olurken pil azalıyor tablet

 açık olduğu zaman   azalıyor           kapattığımda doluyor ne yapabilirim

Toplam 2 cevap

xbedirhanx (836) 1 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Sorununuz muhtemelen batarya ile ilgili. Dolayısıyla tek ve en kesin çözüm bataryayı değiştirmek.

murat (12492) 1 yıl önce cevapladı

Tabletin orijinal şarj aletini mi kullanıyorsun?

Ya şarj aletinde ya da tabletin bataryasında sorun vardır.  Tableti kapattığında şarj oluyor olması tuhaf fakat bu pil ya da şarj aleti sorunu olması gerçeğini değiştirmiyor.  Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşı tabletini sıfırlamayı deneyebilirsin. Bu çözüm olmazsa başka şarj aleti ile şarj etmeyi dene. Bu da çözüm olmazsa muhtemelen tabletin bataryasında sıkıntı vardır.