Sayfalar Arası Geçiş Kodları

salihguven (3) 9 yıl önce sordu

Arkadaşlar benim bi web sitem var ama ben bu web sitesinde sayfalar arasında geçiş yapmak istiyorum ama nasıl yapıldıgını bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen

alattin 9 yıl önce

Web sitenizin adresini yazar mısınız?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Web sitelerinde sayfalar HTML belgelerinden oluşur.

HTML bit tür etiketleme dilidir.  Bir HTML belgesinden diğeriner geçmek için link kullanmanız gerekir.

Örnegin sayfa1.html ve sayfa2.html dosyalarınız olduğunu düşünün.  Sayfa1'den Sayfa2'ye geçmek için şağıdaki gibi bir kodu sayfa1.html dosyasına yazmanı gerekir.

<a href="sayfa2.html"> Sayfa 2 ye geç </a>

a Html etiketinin href özelliği link vermek için kullanılır.

Eğer kendinize bir web sitesi yapıyorsanız HTML dilini temel düzeyde de olsa öğrenmenizi öneririm.

salihguven (3) 9 yıl önce cevapladı

Alattin kardeşim bana web sayfalarının altında olan sayfalar arasında geçiş yapmamı saglayacak bir kod lazım yardımcı olurmusun senin dedigini yaptım ama bunda linkimdeki sayfamı gösterdi