Sd karttaki resimlerimin galeride görünmesini nasıl engellerim?

ozgurlol (268) 5 yıl önce sordu

Sd kartımda Yaklaşık 200 tane fotoğraf var (wallpaper) bunların galeride görünmesini istemiyorum nasıl yaparım? (Silmeden)

Toplam 1 cevap

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Android'te bazı resimler galeride görünmesin istiyorsan iki yöntemin var.

  • Resimlerin adlarının başına . koy. örneğin .wallapaper2.jpg gibi. Bu o fotoğrafı görünmez yapacaktır
  • Diğer yöntem nomedia kullanmak.

Telefonunda bir klasör aç. İçine Wallapaper ları at. Daha sonra bu klasörde adı .nomedia  olan bir dosya oluştur. Galeri o klasörü taramayacaktır.

.nomedia nedir dersen ek bilgi: .nomedia dosyası nedir?

ozgurlol 5 yıl önce

@murat nomedia nedir?

ozgurlol 5 yıl önce

@murat ise yaradi :)

murat 5 yıl önce

ekledim onu da @ozgurlol