Search1.me nasıl temizlenir?

Anonim (156) 1 yıl önce sordu

Google Chrome tarayıcımda tüm aramalar Search1.me sitesine yönleniyor. Chrome tarayıcısından bir türlü Search1.me sitesini silemiyorum. Search1.me nasıl kaldırılır? Search1.me nasıl silinir? Search1.me virüs mü?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 1 yıl önce cevapladı

Search1.me  sitesi tarayıcı korsanı bir sitedir. Genelde Chrome tarayıcısına bir uzantı ile birlikte bulaşır. Örneğin  YTopFlow - Flow Top bulaştığında Google Chrome tarayıcısı tüm aramaları Search1.me sitesine yönlendirir.  YTopFlow - Flow Top uzantısı kolay kolay bilgisayardan silinmez.

Öncelikle Adwcleaner- Malwarebytes ile bilgisayarda tarama yapılmalı.Daha sonra ProgramData altındaki uzantı klasörü silinmelidir. bununla ilgili detaylı videoyu buradan bulabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=K5EUIhMSG6s