Seçtiğiniz medya dosyası 100 MB'dan büyük. Dosya gönderilemiyor.

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

WhatsApp belge bölümünden video göndermeye çalışınca "Seçtiğiniz medya dosyası 100 MB'dan büyük" hatası alıyorum. Bunun sebebi ve çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

WhatsApp'ta 100 MB belge gönderme sınırı bulunuyor. Yani Belge ikonuna tıklayarak en fazla 100 MB boyutunda bir dosya gönderebilirsiniz.

"Seçtiğiniz medya dosyası 100 MB'dan büyük. Dosya gönderilemiyor." hatası almanızın sebebi budur. Göndermeye çalıştığınız o dosya 100 MB'dan büyük olduğu için onu gönderemezsiniz.