Secure boot nasıl aktif edilir?

ekrem1 (1) 2 yıl önce sordu

Şimdi ben Windows 11 yüklemek istiyorum fakat secure boot aktıf olmadığından yapamıyorum. Laptop'un markası HP250 G5. Secure boot nasıl aktıf ederim?

Toplam 3 cevap

denemehesap123 (1) 2 yıl önce cevapladı

BIOS veya UEFI'dan/den aktif edebilirsin fakat windows 11 kullanmanı tavsiye etmem çünkü hala beta buildinde ve fazla bugları olacaktır.

hakan (15424) 2 yıl önce cevapladı

SecureBoot aktif etmeden de yükleme yapabilirsin.

 Secure Boot ve Trusted Platform Module (TPM) 2.0 atlayarak da Windows 11 yüklemek mümkün.

Kayıt defterinde şu adrese git:

İngizlice Windows

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

Türkçe Windows

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

Daha sonra Setup üzerinde Sağ tuş yeni > Anahtar seç ve adını LabConfig yap.

Oluşturduğun değeri tıkla ve sağ tuş Yeni > DWORD (32 bit ) seç. Adını BypassTPMCheck yap. Çift tıkla Değeri 1 yap.

Yine aynı işlemi BypassRAMCheck ve  BypassSecureBootCheck için yap değerleri 1 olsun.

Kayıt defterinden çık. Bu kadar.

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Windows 11 yükleme: Secure boot ve TPM kontrolünü kapatmak

Videosunu çektim: https://www.youtube.com/watch?v=ISCjVJV4JhU

güzel bilgi @hakan teşekkürler