service aşırı cpu kullanım sorunu - Windows 10

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Dell laptop kullanıyorum. Bilgisayarımda fan aşırı çalışıyor.  Görev yöneticinden baktığımda Service adında bir uygulama aşırı CPU kullanıyor. Sorun ne olabilir görev yöneticisindeki "Service" ne olabilir? Düne kadar böyle bir sorun yoktu. Dün bazı güncellemeler yüklendi. Windows 10 kullanıyorum

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Bilgisayarını güncelledikden sonra bu sorunu alman tuhaf fakat çözümü de var elbette

1.Çözüm:

  1. CMD'yi yönetici olarak aç
  2. Ardından şu komutları teker teker gir işlem bitene kadar bekle
    • sfc /scannow
    • dism /online /cleanup-image /scanhealth
    • dism /online /cleanup-image /checkhealth
    • dism /online /cleanup-image /restorehealth
  3. İşlem bitince bilgisayarını yeniden başlat.

2.Çözüm:

COMODO Registry Cleaner nedir? Nasıl kullanılır? ile bilgisayarını temizle ben de işe yaramıştı

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Service simgesini tıkladığında hangi uygulama tarafından kullanıldığını görürsün. Görev Yöneticisi > İşlemler altından service adını bul ve onu genişlet. Burada hangi uygulama kullanıyor görebilirsin.

Bir de mutlaka bilgisayarını yeniden başlat. Bir güncelleme söz konusu olabilir. Genelde güncelleme filan yapıldıysa geçici olarak Service aşırı CPU kullanabilir.