SES AZ VE BOZUK ÇIKIYOR

kerem00 (1) 9 yıl önce sordu

Laptoptan ses az ve bozuk çıkıyor hocam. bi bakarsanız: ''DIGITAL SES (HDMI) TAKILI DEĞİL'' diyor...

file:///C:/Users/dunya%20pc/Desktop/ses.png

Toplam 1 cevap

hackerboy (16) 9 yıl önce cevapladı

HDMI simgesinin sürekli Takılı Değil durumunu göstermesi sorununu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. HDMI kablosunu bilgisayardaki HDMI bağlantı noktasından çıkarın.

  2. HDMI kablosunu bilgisayardaki HDMI bağlantı noktasına yeniden takın.

  3. Yaklaşık on saniye sonra Denetim Masası'ndan ses kaynağını değiştirin.

    1. Başlat düğmesine tıklayın, Arama alanına ses yazın ve listeden Ses öğesini seçin.

    2. Başka bir ses aygıtı seçin ve Varsayılanı Ayarla seçeneğine, ardından da Tamamseçeneğine tıklayın.

HDMI simgesi artık Takılı Değil durumunu göstermez. Artık HDMI bağlantı noktasından ses ve video çıkışı alınabilir.