Ses Cızırtı Problemi

denizci88 (1) 9 yıl önce sordu

Merhaba,

Format atarak orjinal Windows 7'yi tekrar kurdum. Şuan kimi videolarda, online video izleme sitelerinde seste cızırtı meydana geliyor.

- Hoparlör sağlam

- Güncel ses sürücüsü yükle

- Mikrofon kapalı/açık olduğunda durum değişmiyor

- İşlemci kullanımı normal

- Varsayılan biçim: 16 bit (CD kalitesi) (Daha düşüğü yok.)

- Jakta bir sorun yok. Çünkü kimi videolarda, online izleme sitelerinde sorunsuz oluyor. Muhtemelen ses kalitesi arttıkça cızırtı da artıyor.

Önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

Selamlar

Toplam 1 cevap

ogzkzu (286) 9 yıl önce cevapladı

Görev Çubuğu (Başlat Menüsü) nun sağ alt köşede ses simgesine sağ tıkla

> Kayıttan yürütme aygıtlarına tıkla

> Varsayılan hoparlörüne sağ tıkla özellikler

> Çıkan pencereden Gelişmiş seçeneğini seçelim

> Vasayılan Biçim kısmından  Örnek veriyorum > 24 bit, 96000 Hz (Stüdyo kalitesi)dir.

> Bu varsayılan biçimden ses hz düşürelm sorun çözülecektir.