sglh fidye virüsü uzantısı bulasti. nasıl çözülür?

hasan58 (1) 3 yıl önce sordu

windows 8  pro 64 bit   kullanıyorum bütün dosyalarıma 1 tblik mp3 arsivim, ders notlarım  aile resimlerime  sglh  fidye virüsü bulastı  sglh  virüsünün çözümünü nasıl yapılır

Toplam 4 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Daha önceden @alattin bu konu ile ilgili çözüm paylaşmıştı dilersen alttaki linkdeki makaleyi okuyabilirsin fakat senin fidye virüsünü inceledim ve her hangi bir çözümü yok şu anda.

Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

hasan58 3 yıl önce

dark crak cok tskler bensabah erkenciyim 6da kalkıcam aksam bakabilirmiyiz yarın

hasan58 3 yıl önce

yada sen aksam kacda musaıt olursan saat ver

darkcrak 3 yıl önce

Her zaman müsaitim fakat bazen yazdığını 10 20 dakka sonra veya 1 saat sonra da görebiliyorum @hasan58

darkcrak 3 yıl önce

Sürekli uzmanim.net de takılmıyorum fakat sürekli aktif olmaya çakışıyorum @hasan58 sen bana yaz 6 gibi web uzmanim.net de açık olsun ben sana geri dönüş sağlarım sende direk görürsün.

hasan58 3 yıl önce

https://dosya.co/skzmzcc52cnr/_readme.txt.html

hasan58 3 yıl önce

bu uzantının lınkı bu

hasan58 3 yıl önce

not defterı ıstemıssın

hasan58 3 yıl önce

sglh fidye virusuun not defterını dosya yükle yerınde yukledım

hasan58 3 yıl önce

lınkıde yukarda

darkcrak 3 yıl önce

Hepsini inceledim daha önceden de bana yollsmışsın fidye virüsü çözülüyor. @hasan58

darkcrak 3 yıl önce

Artık bütün grandcrab fidye virüsleri çözülüyor sanırsam.

hasan58 3 yıl önce

BDGandCrabDecryptTool (1)

hasan58 3 yıl önce

bunu ındırdım

hasan58 3 yıl önce

dediğin bu galiba

darkcrak 3 yıl önce

Uzaktan bağlanıp yardımcı olabilirim @hasan58

hasan58 3 yıl önce

selamin aleyküm iyi aksamlar dark crack

darkcrak 3 yıl önce

Aleyküm selam, iyi akşamlar @hasan58

darkcrak 3 yıl önce

Mesajlar kısmından'da yazabilirsin @hasan58

hasan58 3 yıl önce

tskler

darkcrak 3 yıl önce

:) @hasan58

hasan58 3 yıl önce

ne yaıyoruz simdi dark crack çözeliecekmiyiz sen müsaitmisin simdi

darkcrak 3 yıl önce

Müsaitim @hasan58

darkcrak 3 yıl önce

Teamviewer ID ve Şifreyi verirsen sana uzaktan bağlanıp yardımcı olabilirim @hasan58

hasan58 (1) 3 yıl önce cevapladı

teammi vereyim suan bakcagin pc   nin yazilar gec  geliyo

darkcrak 3 yıl önce

Sorun yok @hasan58

darkcrak 3 yıl önce

Düzeltirim o sorunuda

hasan58 3 yıl önce

yapilcak gibimi

darkcrak 3 yıl önce

Daha önceden grandcrab fidye virüsü bulaşmıştı sanırsam bu fidye virüsü farklı bunun çözümü yok sanırsam inceleyecez örnek dosyalar aldık

hasan58 3 yıl önce

tamam dark crack cok tskkler

servet58 (1) 3 yıl önce cevapladı

Selamün aleyküm. bir kaç gün önce benim bilgisayara da bu illet sglh fidye virüsü bulaştı. Düzeltmenin bir yolu olup olmadığına bakarken bu siteyi ve yazışmalarınızı gördüm. Bir çözüm bulabildiniz mi aceba? yardımcı olursanız çok sevinirim

darkcrak 3 yıl önce

Bir çok fidye virüsünün şifresi halen daha kırılmış değil bazılarının şifresi kırılmış.

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

sglh uzantısı Stop DJVU virüsüne ait bir uzantıdır ve şuanda bir çözümü yok. @darkcrak  karıştırmış. Stop DJVU ve Gandcrab tamamen farklı fidye yazılımları. Alakaları yok.

Herhangi bir çözüm bulunduğunda uzmanim.net ve uzmanim.net Youtube kanalında paylaşacağız.

Deneyebileceklerini burada anlattım: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

darkcrak 3 yıl önce

Ben eski fidye virüsünü soruyor sandım meğersem bu farklıymış :)