Sildiğim Instagram kullanıcı adıyla tekrar hesap açamıyorum

gercekhayat (1) 6 yıl önce sordu

Eskiden ilk çıktığı yıllar bir hevesle üye olup daha sonra sildiğim Instagram hesabım vardı. Şimdi tekrar üye oldum fakat sildiğim hesabın kullanıcı adını alamıyorum. "Kullanıcı adını alamazsınız" diyor. Öyle bir kullanıcı da yok, sildim onu yıllar önce. Ama niye alamazsınız diyor? Ben onu almak istiyorum ne yapmalıyım?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Spotify da o mantıkla çalışıyor. Daha önce bir kullanıcı adıyla açtığın hesabı silsen bile aynı kullanıcı adıyla tekrar kayıt olamıyorsun.

Sanırım Instagram'ın sistemi, o hesabı silsen bile kullanıcı adını almana izin vermiyor olsa gerek.

gercekhayat 6 yıl önce

mesela İnstagram/kullanıcı adım böyle giriyorum sayfa yok diyor ee kardeşim ver işte :(( hiç mi yolu yok hocam bunun?

omercik 6 yıl önce

Birisi alıp daha sonra hesabı dondurmuş olabilir mi? Normalde alabiliyor olman lazım @gercekhayat

gercekhayat 6 yıl önce

benden başka kimse almaz ki onu ama

omercik 6 yıl önce

Belli olmaz, alabilir neden alamasın? @gercekhayat

gercekhayat 6 yıl önce

soyadım değişik çünkü

gercekhayat (1) 6 yıl önce cevapladı

Yardım edecek var mı?