Silinmeyen reklam virüsü CinemaPlus

byhacker (57) 8 yıl önce sordu

Selamıın Aleyküm öncelikle.Bilgisayarıma birkaç virüs yükledim bunların hepsini çözdüm onardım sildim vs. fakat gelin görünki ne yaptıysa CinemaPlus adli reklam yazılımı bir türlü silinmedi önce bilgisayarınızda açık dedi bende Ctrl+Shift+Esc kısayolunu kkullanarak işşlemler bölümüne baktım onun dadında bi işlem yok . Bunun gibi silinmeyen virüsde var sürekli tarayıcıyı kapatıyor  ismi değişik sayılı bişey yardım ederseniz sevinirim.

Toplam 1 cevap

murat (12492) 8 yıl önce cevapladı

Bilgisayarında bu programlar varsa önce bunları kaldır: Olası istenmeyen programlar - Haziran 2015

Daha sonra

  1. Bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın.
    Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

  2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
  3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
    Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

Son aşama internet tarayıcıyı resetlemelisin:

Tarayıcı nasıl sıfırlanır?

byhacker 8 yıl önce

Teşekkürler :)