Silinmeyen temp dosyası

concord (12) 3 yıl önce sordu

Merhaba,

Temp klasörü içinde bulunan {0124998C-6521-461A-8880-41B21F5115D1} isimli klasörü silemiyorum. Tabii bu klasörün önemli olup olmadığına veya neye ait olduğunu nasıl anlayacağımada yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 4 cevap

baterx (9) 3 yıl önce cevapladı

Temp'teki her dosyayı silebilirsiniz diye bir kaide yok. O esnada kullanılıyordur. Silmemeniz gerektiği için silinmiyor.

Virüsse şüpheleniyorsan tarat

concord 3 yıl önce

@baterx Temp'teki her dosyayı her zaman silebiliyordum, ki silince sorun olmuyor. Kaspersky ile tarattım ve virüs yok.

concord 3 yıl önce

@baterx Silebilsem niye silinmiyor diye konu açayım, iyi misin?

genius (190) 3 yıl önce cevapladı

Unlocker ile silmeyi dene, @baterx arkadașımızı da dediği gibi muhtemelen, o anda kullandığın her hangi uygulamanın kullandığı dosyadır.

concord 3 yıl önce

@genius 3. parti uygulamaları kullanmıyorum.

hsyn01 (52) 3 yıl önce cevapladı

O anda kullanılsaydı kullanımda hatası alırdınız. Shift tuşu basılı iken dosyaya sağ tıklayıp yol olarak kopyalayınız.Daha sonra komut istemini yönetici olarak açınız. - takeown /f ''buraya yapıştırın'' /a /r /d /y - entera basıp işlemi tamamlayın.Eğer işlem tamamlandıysa aşşağıda success yazısı çıkmış olacaktır.Daha sonra dosyayı silebilirsiniz.Birde , Silmek istediğiniz dosyayı silmenizde sakınca yoktur.

İşe yaradıysa çözüm olarak işaretleyiniz.

concord 3 yıl önce

@hsyn01 ERROR: Erişim engellendi.

hsyn01 3 yıl önce

İşlemleri doğru yaptığınızdan emin misiniz?

concord 3 yıl önce

Doğru yaptım. Ve şuan chkdsk/f /r taraması yapıyorum, ondan sonra sfc yapıcam. Durumu aktarırım.

hsyn01 3 yıl önce

@concord Bence uğraşmana gerek yok.Tempteki silinebilen dosyaları sil silinemeyenleri silme bu kadar basit.

concord 3 yıl önce

@hsyn01 Silinemeyen diye bir şey yok arkadaşım. Silmek istiyorum, çözüm odaklı yorum yazarsan sevinirim.

hsyn01 3 yıl önce

silmek istediğin dosya 1kb bile değil neden bu kadar uğraşıyorsun ki ? Anlattığım yöntemin işe yaraması gerekiyor çünkü başka çözüm yok benim bildiğim.

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarını güvenli modda başlat ve silmeyi dene.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?, Windows 10 Güvenli Modda Açmak?

Peki neden güvenli mod:

Güvenli modda sadece sistem dosyaları çalıştığı için bir çok sonradan eklediğin uygulmayı silebilirsin çünkü o uygulamar arka planda çalıştığı için sen o programları silemiyorsun fakat bilgisayarını güvenli moda aldığın zaman o programlar etkisiz kalıyor ve silmende kolaylaşıyor. Bir çok uzman (bende dahil) bilgisayarı güvenli modda başlatıp virüs taramanızı tavsiye ediyorum ayrıca silinmeyen programlarıda güvenli modda rahatlıkla silebilirsiniz.

concord 3 yıl önce

@darkcrak Bilgisayar chkdsk /f /r işlemini yapıyor şuan, pc açılınca denerim.

darkcrak 3 yıl önce

@concord o işlem işe yaramaz ayrıca o diski düzeltiyor.

concord 3 yıl önce

@darkcrak Onun için yapmıyorum zaten.

darkcrak 3 yıl önce

👍 @concord

concord 3 yıl önce

@darkcrak Maalesef güvenli mod işe yaramadı.