Sistem belirtilen dosyayı bulamadı hatası

hades (1) 9 yıl önce sordu

İnstagram Downloader programını kullanıyorum. Formattan önce hiçbir sıkıntı yoktu ama şimdi fotoğraflarını indirmek istediğim kullanıcıların adlarını girince karşıma;

Could not load file or assembly 'System.ServiceModel.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Çıkıyor. Çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Could not load file or assembly 'System.ServiceModel.Web, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Hatasının sebebi genel olarak yüklü olmayan veya bozuk .Net Framework kütüphanesidir.

Muhtemelen bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework 4 yüklü değil. Microsoft .NET Framework 4 yüklemesini buradan indirebilirsiniz.

Microsoft .NET Framework 4 yükledikten sonra programı çalıştırmayı yeniden deneyin.