"Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor" hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

monodrax (58) 3 yıl önce sordu

Arkadaşlar, çoğu sürücülerimi güncelleştirmek isterken sistem belirtilen dosyayı bulamıyor hatası alıyorum ve bazıları ise bilinmeyen aygıt diyor.

Bütün Driver programları indirdim, manuel olarak güncelleştirme yapmaya çalıştım, DISM komutları yazdım, sfc/scannow yazdım fakat olmadı. Ne yapmalıyım?

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Çözüm:

  1. Aygıt yöneticisini aç.
    • Win+R = devmgmt.msc
  2. Güncellemek istediğin sürücünün üzerinde sağtıkla ve Sürücüyü güncelleştir'e tıkla.
  3. Gelen ekrandan Bilgisayardaki sürücülere göz at'a tıkla.
  4. Bu konum sürücü ara'ya tıkla ve C:\Windows\WinSxS yaz ve ileri'ye tıkla.

monodrax 3 yıl önce

önceden bu hatayı almıyordum yeni oluşmaya başladı.

darkcrak 3 yıl önce

@monodrax çözümü güncelledim denemende fayda var.

monodrax 3 yıl önce

hayır olmadı.