Site URL lerindeki alan adı kısmından sonraki /?p= ve /id= nedir ?

feritarslan (303) 9 yıl önce sordu

Merhaba Değerli Uzmanlar bazı sitelerde alan adlarından sonra /?p= oluyor bazılarında ise /id= bu P' ve ID arasındaki fark nedir ikisinin kodlama şekli nedir?

Toplam 1 cevap

cemphp (651) 9 yıl önce cevapladı

Adres satırında bulunan ve /?P= gibi ifadeler parametredir. Querystring  olarak da adlandırılırlar.

Web sitelerinde programcılar adres satırı üzerinden veri taşımak istediklerinde, bir sayfadan diğer sayfaya veri aktarmak istediklerinde query stringlerden yararlanıırlar.