Sitelerin konumumu almasını nasıl engellerim?

rzgr (17) 6 yıl önce sordu

Merhaba,  siteler neden tam konumumu alıyor? Resmen ilçeye kadar çıkıyor :D Misal google som kullanılöış cihazlara bakıyorum herşeyim yazıyor,  ama arkadaşım girince onda hiç konum da telefonun ismi de yazmıyor. Bunu ben nasıl yapanilirim?

Toplam 2 cevap

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Telefonda konum diye bir tuş var onu aktifleştirirsin kapatırsın. sende Konum açıktır muhtemelen.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Konum erişimini kapatabilirsiniz. Telefon kullanıyorsanız bildirim ekranından kapatmanız mümkündür. Bilgisayarda konum erişimini kapatmak için şu adımları takip edin:

Windows 10:

Ayarlar > Gizlilik > Konum bölümündeki "Konum hizmeti" seçeneğini kapalı konuma getirin.

Windows 8/8.1:

Bilgisayar ayarlarını değiştir > Gizlilik bölümüne gelin ve buradaki 3 seçeneği kapatın.

Windows 7:

Windows 7 de doğrudan konum kapatma özelliği bulunmuyor. Her tarayıcının Gizlilik ayarından bunu yapmalısınız.

rzgr 6 yıl önce

Hocam kapattım onu ama halen telefon ismi gözüküyor.

omercik 6 yıl önce

Telefon isminin gözükmesi ayrı konum ayrı. Google Hesabım bölümünde hesabının o an hangi telefon(lar)da açık olduğu görünür. @rzgr

rzgr 6 yıl önce

Hocam ama konum da yine gözüküyor, peki bu ikisi kaoatılabilir mş

omercik 6 yıl önce

Senin dediğin ayrı. Hesabının hangi telefonlarda açık olduğu Google Hesabım ayarlarında görünür. Bunu kapatamazsın. @rzgr