Siteme DDOS saldırıaı yapılıyor ne yapmalıyım?

bahrikement (5) 3 yıl önce sordu

Merhabalar, sitelerimden biri  iki ayda alexa rankta aşırı hızlı yükseldi. Ama bugün saldırı yapldı. Aynnı anda 18bin kişi siteye girdi görünüyor. Bu saldırılar için neler tavsiye edersiniz? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

DDOS saldırısı alıyorsan bunu hosting firmana bildir. DDOS koruması sağlıyor olabilirler.

Sitede aynı anda 18k ziyaretçi girdiyse bu DDOS anlamna gelmez. Bot saldırısı olabilir. DDOS saldırılarında  hizmet dışı bırakma saldırılarıdır.

Sen eğer paylaşımlı hosting kullanmıyorsan kullandığın işletim sisteminin güvenlik duvarından gelen bot IP adreslerini engelleyebilirsin.

Hosting türün nedir? Windows mu? Linux mu? Öncelikle saldırı türü gerçekten DDOS mu bunu anlamak gerekiyor.

genius (190) 3 yıl önce cevapladı

Tavsiyem bir Cloudflare WAF hizmetinden faydalanmak.