Siteye google account ile login olmak

ilyashalatci (26) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Bir sitem var ve google account'u ile giriş eklemek istiyorum. Uzmanim.net'e giriş kısmındaki gibi..

Yardımcı olabilecek var mı?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

@alattin hocamı çağıralım, bu işleri en iyi o bilir :)

ilyashalatci 6 yıl önce

bekliyorum hocam teşekkürler :)

omercik 6 yıl önce

Haber verdim, en kısa zamanda ilgilenecektir. Bildirimleri açmayı unutmayın, yazdığında haberiniz daha kolay olur. @ilyashalatci

ilyashalatci 6 yıl önce

Biliyorum açık teşekkürler

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Sitende hangi programlama dilini kullanıyorsun. Keşke biraz daha bilgi verseydin.

Google OAuth 2.0 kullanıyor. Bunu sitene entegre etmen lazım. Bunun için hazır kütüphaneler bulabilirsin. Google üzerinde asp.net  kullanıyorsan buradan ek bilgi alabilirsin: https://docs.microsoft.com/tr-tr/aspnet/core/security/authentication/social/

Farklı bir dil örneğin php kullanıyorsan veya farklı bir dil buradaki kütüphanelerden yararlanabilirsin: https://developers.google.com/api-client-library/