Skype mikrofon sorunu, sesim karşı tarafa gitmiyor

nizi666 (179) 6 yıl önce sordu

merhaba arkadaşlar benim düzenli olarak kullandığım skype hesabım var hergün giriyorum grup çağrılarına falan ama bugün girdiğimde anormal bir durumla karşılaştım grup çağrısına girdim herkesn sesi bana donarak geliyordu ilk önce netten olduğunu düşündüm ama değilmiş başka biriyle özelde konuşunca ona sesim gitti onunda sesi bana normal geldi ondan durumu garipsedim ve grupta 2-3 kere öyle oluyor sonra skype'ı kapatıp açtığımda grupta sesler bana normal gelmeye başlıyor ama benim ses onlara gitmiyor netimde mikrofonumda herhangi bir sorun yok skype'ı güncelledim olmadı bütün dosyalarını sildim skype'ın gene olmadı regeditte falan hiçbirşeyi kalmadı windows 10'u bile güncelledim hiçbirşey değişmedi benim yapacaklarım bunlarla sınırlı yardım ede bilirseniz lütfen destek çıkın teşekkürler

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Bu gibi hallerde aslında ilk elde senin bu yaptıklarının hiçbirini yapmaya gerek yok ve ilk yapılması gereken PC'yi düzgün çalıştığı bir zamana geri almak olmalıdır. Eğer bu çözüm olmazsa (düzelme sağlamazsa) diğer çözümlere geçilir. Ama sen bu yolu denemeden başka bazı şeyleri denediğin için durumu dahada karmaşık hale getirmiş oluyorsun ve böyle oluncada sistem geri yükleme ile çözüm şansını azaltmış olabilirsin. Ama yinede denemek lazım:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Edit:

Yorumda sistemi geri yükleyerekte bir sonuç alamadığını belirtmişsin. Ben hala ilk olarak Sistem Geri Yükleme çözümüne başvurulsaydı düzelirdi diye düşünüyorum ama baştanda belirttiğim şekilde bu şans sonradan kaybedilmişte olabilir. Neyse, şimdi ne yapmak gerektiğini düşünmek lazım. İnternet'te bir problem olabilirmi şeklinde soruların veya şüphelerin var. Ben bunu sanmıyorum ama zaten başka bir ağda veya mobil bağlantıda bunu test edebilirsin, Ne olabilire dönersek bu büyük ihtimalle ses kartı veya skype uygulaması ses ayarlarıyla alakalı olmalı. Sen bunları yeniden kontrol et. Ayrıca ses kartı sürücüsü eğer otomatik güncellendiyse "sürücüye geri dön" (eski sürücüyü geri yükle), birde öyle dene (Sürücüye geri dönmek, sürücü özellikleri açılarak oradan yapılır. Veya sürücüyü tamamen kaldırarak eski sürücü sürümü yeniden yüklenir).

Bu tür problemlerin böyle uzaktan nazari desteklerlerle kolay teşhisi ve çözümü sağlanamıyor. Bunun için ileri araştırmaları ve çözüm için gereken test ve denemeleri, diğer gayretleri tüm bunları bizzat senin yapman gerekiyor. Kolay gelsin.

Edit 2:

Yorumda telefondada aynı problemi yaşadığını belirtmişsin, bunu sonradan farkettim. Böyle olunca daha önce PC ile alakalı ses kartı ve ses ayarları vs tüm tahminlerim ve çözüm için tavsiyesinde bulunduklarım boşa çıkıyor. Telefonda mobil bağlantıdan ve olmazsa başka bir kablosuz ağdan bağlanmayıda dene, aynı problemler o bağlantılardada olacakmı, bir kontrolünü yap bakalım. Eğer farklı ağlarda öyle bir problem olmazsa bu senin kullanmakta olduğun ağda -herhalde geçici- bir problem yaşandığını gösterir. Başkada tahminde bulunamıyorum şu an için.

Not: Problemin internet ile alakalı olduğu anlaşılmış ve VPN kullanılarak çözüm sağlanmış.

nizi666 6 yıl önce

tamam hocam yapıcam sonucu açıklarım size geç kalmış olsamda deniyeceğim sorun olmadığ tarihe dönmeyi

temmuz 6 yıl önce

Kolay gelsin @nizi666

nizi666 6 yıl önce

hocam geri dönüşüm yaptım olmadı bende telefona skype indirdim girdim fakat ordada aynı sorunu yaşadım hesap değiştirdim gene aynı sorunu yaşadım burda aklıma nette sorun olacağı gelmesi lazım ama düşünmedim bile çünkü netimde herhangi bir değişiklik yok eskisi neyse şimdide aynı yani varmı önereceğiniz birşey @temmuz

temmuz 6 yıl önce

Mesajım altına ilavede bulundum, yeniden bakarsın @nizi666

temmuz 6 yıl önce

Edit 2.. @nizi666

nizi666 6 yıl önce

hocam sorunumu vpn ile çözdüm ben Azerbaycanda oturuyorum galiba sorun ülkeyle alakalı ama yasaklanma gibi bir haberde duymadım yasaklansaydı özeldede çağrı yapamazdık neyse biraz garibime gitti ama vpn ile hallede bildim ancak sizede çok teşekkür ederim bayağı yazdınız yardımcı olmaya çalıştınız @temmuz

temmuz 6 yıl önce

Problemi çözdüğüne sevindim, geçmiş olsun @nizi666

nizi666 6 yıl önce

teşekkürler hocam @temmuz