smartscreen aktif etme

efsaneemrahylz (247) 9 yıl önce sordu

windows 8 pro işletim sistemimli laptopun smartscreen ayarlarını degiştiremiyorum sol menüde bulunan smartscreen ayarlarını degiştire tıklıyorum ayarları degiştirmek için ufak pencere açılıyor ama 3 şıklardan herhangi bir şıkkı seçemiyorum emrah yılmaz adlı faceden resmi atim

Toplam 3 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

Windows SmartScreen pasif durumda, yani hiç bir ayarı değiştiremiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapın:

Özellikle Windows 8.1 de bazı durumlarda Windows SmartScreen gri renkli ve seçekleri değiştirilemez olarak karşınıza çıkabilir.

Windows SmartScreen aktif etme çözüm:

  1. Windows ve R ruşlarına basın.
  2. Çalıştır açılacaktır.
  3. Çalıştıra regedit yazın ve enter tuşuna basın. Kullanıcı denetimi hesabı uyarı verirse Evet tıklayarak devam edin.
  4. Kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System
  5. Sağ tarafta EnableSmartScreen ifadesini göreceksiniz.
  6. Sağ tuşla tıklayın ve bu ifadeyi silin.
  7. Bilgisayrı yeniden başlatın.

Bu şekilde pasif durumdaki SmartScreen'i aktif hale getirmiş olmalısınız.

efsaneemrahylz (247) 9 yıl önce cevapladı

sorunum düzeldi çok teşekkürler iyiki varsın uzmanım.net

smly (1) 7 yıl önce cevapladı

bende düzelmedi ve belirtilen tüm degerler silinemedi diye uyarı veriyor silemiyorum bir türlü yardım edermisiniz tesekkür ederim