SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı.

e3e3e3 (15) 9 yıl önce sordu

Asp.Net C# ile mail göndermek istediğimde hata alıyorum.

Üyelik için Email Aktivasyon kodu linki Gondermeye Çalısıyorum Hata alıyorum yardım

Hata bu

An exception of type 'System.Net.Mail.SmtpException' occurred in System.dll but was not handled in user code

Additional information: SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı. Sunucu yanıtı şöyleydi: 5.7.1 Client was not authenticated

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Mail gönderme işlemini şu şekilde yapın

Asp.net C# dili ile mail gönderimi nasıl yapılır?

 smtp.Credentials = new System.Net.NetworkCredential(smtpUserName, smtpPassword);

kullanmayı unutuyor olabilirsiniz.

SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı. Sunucu yanıtı şöyleydi: 5.7.1 Client was not authenticated

hatasının anlamı mail sunucuya ya kullanıcı adı ve şifre göndermiyorsunuz veya denediğiniz kullanıcı adı veya parola hatalı.

e3e3e3 9 yıl önce

gene olmuyor

alattin 9 yıl önce

kullanıcı adınız ve şifreni yanlış demektir o zaman.

e3e3e3 (15) 9 yıl önce cevapladı

yok kontrol ettim Hepsini gene de Bir  Cevap Alamadım :(