Snapdragon mu Mediatek mi Daha İyi?

lion (595) 7 yıl önce sordu

Bir akıllı telefon alırken her bakımdan hangi işlemci daha iyidir snapdragon mu mediatek mi daha İyidir.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Aşağıda çeşitli başlıklarda Snapdragon - Mediatek karşılaştırması var.

Bu bilgileri çeşitli yabancı sitelerden aldım. Faydası olacağını düşündüm. Genel olarak Snapdragon - Mediatek karşılaştırması yapmak yerine alacağınız telefonun içindeki chipsetin modeline göre karşılaştırma yapın.

Ram, çekirdek sayısı gibi.

Mediatek

Pil ömrü
Mediatek çipleri pil kullanımda hiç de cimri değildir. Fazlaca enerji harcayarak
pilin çabuk bitmesinine neden olur. Şuanda bu durumu düzeltmek için çalışıyorlar
fakat hala pil kullanımında iyi değiller.

Performans

Performans konusunda oldukça iyiler.  ilave çekirdekleri sayesinde
Mediatek işlemcileri iyi bir performans sunuyorlar.  Yüklü görevleri ve
çoklu işlemleri  rahatlıkla yapabiliyorlar.  Fakat bu işlemleri yapabilmeleri için yeterli Ram
'e sahip bir donanım olması gerekiyor.
Ne kadar fazla çekirdek varsa o kadar fazla ram'a ihtiyaç duyuyorlar.

Isınma sorunu
Performansı yüksek ama ısınma sorunu var. Mediatek işlemcileri biraz
fazla ısınıyor.

Snapdragon

Pil Ömrü

Snapdragon işlemcileri pil kullanımı konusunda en iyisi. Diğer tüm çipsetlerden çok daha iyi performans
sağlıyorlar.

Performance
Snapdragon işlemcileri performans konusunda oldukça iyi. Oyunlar, çoklu işlem
gerektiren uygulamalar konusunda iyi bir performans sunuyor.

Isınma sorunu
Snapdragon, Mediatek'e göre daha  ısınır.

xnstr (-25) 7 yıl önce cevapladı

Mediatek MT-6595 sentetik testlerde daha iyi olabilir ancak önemli olan gerçek hayatta bize sunduğu deneyimdir. Snapdragon 801 gerçek hayatta çok daha iyi bir işlemcidir daha randımanlı çalışır. Mediatek'e göre daha serin çalışır, oyunlarda daha iyi performans verir. Mediatek, işlemcilerini üst seviye işlemci olarak tanıtsa da gerçek hayat senaryosunda işlemcileri orta seviye işlemcilerden öteye geçemez.