Sosyal medya hesabımı nasıl güvene alabilirim

kllnici (1) 6 yıl önce sordu

Instagram hesabımda benden bağımsız hikaye paylaşılıyo takipçi satın alma gibi.ve ben kendi hesabımdan göremiyorum paylasıldığını arkadaşlarım söylüyo virüs olabilir mi

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarımızı nasıl güvene alabiliriz? konusunda anlattığım adımları tek tek uygula. Ek olarak hesabının şifresini ve mümkünse e-posta adresini değiştirmeni tavsiye ederim.

bdrhnisk (1) 6 yıl önce cevapladı

Öncelike hesabının şifresini hemen değiştirmelisin ve güçlü bir şifre koymalısın (Örn:Uzm4n1m.Net!) gibi ve Instagramın sunduğu iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini kullanmalısın.Genelde bu tür sorunlar bedava takipçi veya beğeni sitelerinden kaynaklanıyor.Bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

toprak34 6 yıl önce

@bdrhnisk Uzm4n1m.Net! Yerine, Uzm@n1m_n3t!? gibi olsa daha güçlü olur sanırım :)

toprak34 6 yıl önce

Tabi bu sadece bir örnek :)