Spotify üzerinden indirdiğim müzikler nereye kaydediliyor? Bunları bilgisayara aktarabilir miyim?

ceyda (312) 5 yıl önce sordu

SpotifyPremium hesabımdan müzik indirdim. Bunları bilgisayara ya da başka telefona aktarabilir miyim?

Bu parçalar mp3 mü?

Spotify üzerinden indirdiğim müzikler nereye kaydediliyor? Bunları bilgisayara aktarabilir miyim?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Spotify müzik dosyaları Ogg Vorbis formatındadır ve şifrelenmiştir. Bu dosyaları başka medya oynatıcıları açamazlar.

Spotify üzerinden indirilen  DRM  ile koruma altındadır ve şifrelenmiştir. Bu sebepten bu dosyaları başka ortama  aktarmak hiç bir işinize yaramaz. İndirilen müzikler Spotify tarafından şifrelenmiş durumdadır.

Bu dosyaları bilgisayara veya başka bir telefona aktarırsan bu dosyalar orada açılamaz.