sql- 2. sütundaki veriye göre 1.sütundan veri yok etme kodu nedir?

misty (556) 6 yıl önce sordu

Tablo adı: tablo

Yanında b bulunanların sutun1de gözükmemesini istiyorum. yani; yanında b bulunan x ve z sutun1'de gözükmemeli, yanında yalnızca a bulunan y sutun1'de gözükmeli. Bunun için nasıl bir kod yazmalıyım?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Şu #SQL sorgusu işini görecektir:

select * from Tablo Where Sutun2 <> 'b'

<> simgesi SQL'de eşit değildir anlamına gelir. Bu sorgu sana  Sutun2 içinde değeri b olan hiç bir kaydı getirmeyecektir.

Düzeltme:

Yaptığın yorum üzerine cevabımı şu şekilde düzeltiyorum

select * from Tablo
Where NOT Sutun1 IN (select sutun1 from Tablo Where Sutun2='b')

misty 6 yıl önce

Hocam o zaman sutun1'de x gözükmeye devam ediyor. 1 tane gözüküyor yanında a var ama ben bunu istemiyorum. Daha önce x'in yanında b olduğu için x sutun1de gözükmesin. @alattin

alattin 6 yıl önce

@misty cevabımı düzenledim, kontrol eder misin?

misty 6 yıl önce

Tablo ve misty aynı herhalde yanlış yazdınız önemli değil :) istediğim sonucu aldım. çok teşekkürler.

alattin 6 yıl önce

evet yanlış yazmışım, düzelttim :)