Sql'de toplam kayıt sayısı nasıl bulunur?

ergin (2539) 10 yıl önce sordu

Sql server veritabanı kullanmaktayım. Bir tablodaki toplam kayıt sayısını nasıl öğrenebilirim ?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

Sql server'da kayıt sayısını bulmak için Sql komutlarından biri olan COUNT() komutunu kullanırız.

Bir tablodaki toplam kayıt sayısını COUNT() komutunu aşağıdaki şekilde kullanabiliriz.

Select COUNT(*) From TabloAdı

Tabloda sadece istediğimiz alandaki toplam kayıt sayısını öğrenmek istiyorsak Sql ifademizi aşağıdaki şekilde yapmamız gerekir.

Select COUNT(AlanAdı) From TabloAdı